close
چت روم
نام جن و کارهایی که میتونند انجام بدن
آخرین ارسال های انجمن
جستجوگر وب
نام جن و کارهایی که میتونند انجام بدن

شيرين يربوع * نوعي از جن است که به شکل زنان است و در بيشه زارهاي بيابانها از اين نوع جن بسيار بسر مي برند. اين نوع از جن اگر بر کسي از انسانها دست يابد ؛ با او به بازي مي پردازد؛ همانطوري که گربه با موش بازي مي کند و به تدريج او را مي کشد و اگر ببيند که کسي زيبا و خوبرو ست ؛ مفتون و شيفته ي او شده و به ايذاء و اذيت او ميپردازد.

* شيرين يربوع * تا مدت زماني طولاني با * سعلات * همراه و همدم بود تا اينکه در شبي از شبها ؛ * سعلات * برقي را ديد و قصد آن کرد و رفت.

فرزندان * سعلات * را که از * شيرين يربوع * متولد شده بودند؛ // بني سعلات // مي گويند.

نوعي ديگر از جن وجود دارد که به نام ** الزلاب ** معروف است و در سرزمين يمن بسر مي برد و گاها در اطراف مصر ديده شده است....

نوعي ديگر از جن به نام // الغدار // وجود دارد که در جزاير درياها زندگي مي کند. شکل اين جن مانند آدمي است که چنين به نظر مي رسد که بر موجودي چون شترمرغ سوار است و اگر به کسي دست يابد؛ هلاکش مي کند.

گفته شده که قومي در سفر با او به جنگ پرداختند و همگي با وي درگير شدند که ناگهان جن بانگي برآورد و همگي را هلاک نمود.

از انواع ديگر جن که از او نام مي بريم ؛ جني است که * و شق * نام دارد و شکل او مثل يک نيمه ي آدمي است و مي گويند که * نسناس * از اين نوع جن به وجود آمده است.

* نسناس * طايفه اي بودند که به انسان شباهت داشتند و پيش از خلقت بشر؛ در زمين مي زيستند و سپس منقرض شدند.......

اگر * وشق * کسي را در بيابانها و جنگل ها و مناطقي نظير اينها مشاهده کند، به شخص حمله ور مي گردد.

در يکي از سفرها ؛ علقمه بن سفيان؛ / وشق / را ديد . هر دو بجانب هم ديگر حمله ور شدند و علقمه ضربتي بر شمشير او وارد ساخت ؛ * وشق * نيز هم زمان با ضربت علقمه ؛ ضربتي بر علقمه وارد ساخته بود که در نتيجه ي آن هر دو به هلاکت رسيدند.

علاوه بر جنهاي نامبرده در فوق ؛ از جني به نام ** منها ** ياد مي کنيم که کارش فريب و گمراه کردن زاهدان و عابدان مي باشد. اين جن مسائلي عجيب را از خود بروز مي دهد تا عابدان چنين پندارند که صاحب کرامت شده اند و آنچه از آنها صادر ميشود ، واقعا از خودشان است و بدين نحو بتدريج دچار غرور شده تا از صراط مستقيم گمراه گردند و در گمراهي بميرند

این توضیح کوتاه و مختصر بود

توضیح کامل در ادامه متن... 

انواع جن :

تقسیم بندی اجنه به نوع شاید تقسیم بندی منطقی به نظر نرسد زیرا نوع آنها همان جن است اما چون اختلاف در شکل و شمایل و مرام ، طریقه زندگی و نیروهای آنها بسیار متفاوت است ما از لفظ عامیانه انواع استفاده مینمائیم .

جن از ابعاد مختلف شامل تقسم بندی مختلف است :
تقسیم بر اساس ماهیت : آتش ، هوا ، دود / تقسیم بندی از لحاظ مکان زندگی / تقسیم بندی بر اساس دین و آئین / تقسیم بر اساس طوایف و مرام .

تقسیم بر اساس ماهیت : جن ها از لحاظ ماهیت یا بهتر بگوییم غالب بودن خواص به ۳ دسته تقسیم میشوند :
۱- جن هایی که به رنگ تیره رویت میشوند که در آنها دود آتش بر دیگر مواد غالب است و سرعت آنها به نسبت انواع دیگر متوسط است . 
۲ - جن هایی که سرخ رنگ هستند و در آنها شعله و رخشندگی غالب بر مواد دیگر است و دارای قدرت خاصی هستند و ارتباط با آنها باعث عوارض و بیماریهای بیشتری در انسانها میشود از جمله کم سو شدن سریع چشم .
۳ - جن هایی که به رنگ سفید و گاهی شفاف دیده میشوند و در آنها هوا و حرارت حاصل از آتش غلبه دارد ، از لحاظ قدرت بسیار قوی و دارای قابلیتهای بالایی هستند و تسخیر آنها حتی توسط مجربین اهل احضار بسیار خطرناک و پرضرر است .

به گفته اساتید گاهی پس از گذراندن ریاضتهای طاقت فرسا برای تسخیر این نوع از جن ، انسان در هنگام رویت ابتدا دچار احساس راحتی شده و حالت سرخوش به او دست میدهد و پس از دقایقی با جاری شدن خون از بینی ، احساس خواب آلودگی کرده و از هوش میرود و با تجدید ملاقات اختلالات مغزی بر او عارض میشود و گاهی اوقات در ابتدای امر شخص به علت سکته مغزی یا ایست قلبی جان خود را از دست میدهد . 

تقسیم بر اساس طوایف و رفتارها :
همانطور که انسانها دارای طوایف گوناگون و قبایل بیشمار هستند، اجنه ، بعلت جمعیت زیادشان به نسبت انسانها دارای طوایف بسیار میباشند که قابل شماره نیست .

به عنوان مثال شیرین یربوع نوعی از جن است که به شکل زنان است و در بیشه زارها و بیابانها از این نوع جن زیاد بسر میبرند . 

این نوع از جن اگر بر کسی از انسانها دست یابد ، با او به بازی میپردازد ، همانطوری که گربه با موش بازی میکند و بتدریج او را میکشد و اگر ببیند که کسی زیبا و خوبرو است مفتون و شیفته او شده و به اذیت او میپردازد .
فرزندان جنی بنام سعلات را که از شیرین یربوع متولد شده بودند ، بنی سعلات میگویند . 

نوعی دیگر از جن وجود دارد که بنام الزلاب معروف است و در سرزمین یمن بسر میبرد و گاها در اطراف مصر هم دیده شده است . 
اگر این جن به کسی دست یابد ، با او مجامعت می کند و اهالی آن سرزمین ها این جن را میشناسند.
مردم وقتی که او را می بینند از ترس مشوش میشوند اما گاها نیز ممکن است که مردی شجاع با این نوع از جن برخورد کند که در این موقع جن قصد او نمیکند و بعبارتی جرأت جسارت به او را ندارد! 

نوعی دیگر از جن بنام الغدار وجود دارد که در جزایر دریاها زندگی میکند و شکل این جن مانند آدمی است و چنین به نظر میرسد که بر موجودی چون شتر مرغ سوار است و اگر به کسی دست یابد هلاکش میکند . 
گفته شده که قومی در سفر با او به جنگ پرداختند و همگی با وی درگیر شدند که ناگهان جن بانگ برآورد و همگی را هلاک نمود. 

از انواع دیگر جن ها وشق نام دارد و شکل او مثل یک نیمه آدم است و میگویند که نسناس از این نوع جن به وجود آمده است . 
جن های نسناس طایفه ای بودند که به انسان شباهت داشتند و پیش از خلقت بشر در زمین میزیستند و سپس منقرض شدند. 
گفته میشود که دانشمندان بقایای جسد نسناس هایی را از زیر خاک به دست آورده اند . 
اگر جن وشق کسی را دربیابانها و جنگلها و مناطقی نظیر ان مشاهده کند به شخص حمله مینماید .
علاوه بر جن های نام برده در فوق از جنی بنام « منها » یاد میکنیم که کارش فریب و گمراه کردن زاهدان و عابدان میباشد. 
این جن مسائلی عجیب از خود بروز می دهد تا پرهیزگاران و عابدان چنین پندارند که صاحب کرامات شده اند و آنچه از آنها صادر میشود واقعا از خودشان است و بدین نحو بتدریج دچار عجب و غرور شده تا از صراط مستقیم گمراه گردند و در گمراهی بمیرند.

[ دوشنبه 06 ارديبهشت 1395 ] [ ] [ حسام ] [ بازدید : 120 ] [ نظرات () ]
مطالب مرتبط
نظرات این مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب
رزا : قسمت اول (پنجشنبه 18 آبان 1396)
ارسالی از مینا جدید (پنجشنبه 18 آبان 1396)
ارسالی از هانیه : داستان پدرم (یکشنبه 27 فروردین 1396)
ارسالی از ریحانه : هفت تپه (یکشنبه 27 فروردین 1396)